(ВИДЕО) Не, не, не Кардашијан – Не во лице! – Погледнете

By

Ким Кардашијан неодамна покрена сопствена линија на шминка, а сега реши да објави и мал видео туторијал.

Идејата беше да ги демонстрира сите предностина користење на производите од нејзината колекција, но ја одбра погрешната маица… Навистина, како би гледал некој во лице, покрај такво деколте?!

Но, еве, ако сакате да погледнете навистина како се шминка…

И така, слој по слој…

До ова (минус Фотошоп, се разбира):

KKWBEAUTY.COM

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Ќе ви се допадне

AnimeDao a silent voice animedao: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 2 (https://animedao.nl/m/NM92/ep-2)

AnimeFreak anime freak one piece: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 138