(ВИДЕО) Невеста загина само неколку минути пред свадбата

By

Видео снимката на Бразилката Роземер Насименто Силва, која загина само неколку минути пред свадбата, го обиколи светот.

Силва (32) од Сао Паоло сакала да го изненади сопругот и на нивната свадба да пристигне со хеликоптер.

Во хеликоптерот таа била со нејзиниот брат, фотограф, која била во шестиот месец од бременоста и пилотот, кога леталото неочекувано се урна.

За тоа време младоженецот со часови чекал пред олтарот незнаејќи што се случува само неколку километри подалеку.

Снимката е објавена на бразилскиот информативен сајт Г1 Офишал, а материјалите на користење ги добиле од полицијата.

Осумминутната снимка ја покажува атмосфера во хеликоптерот, но и неколку можни грешки кои ги направил пилотот Петерсон Пињеиро во последните минути. Во еден момент леталото тргнува да понира, а се слуша крик и удар од падот. Камерата и по падот продолжила да снима.

Причина за падот е удар на хеликоптерот во дрво поради лошата видливост, дождот и маглата.

Кога младоженецот дознал што се случило со неговата несудена сопруга, гласно извикал од болка и паднал во несвест.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Pokémon: Mewtwo Strikes Back—Evolution anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime death note

WCOStream: Juusou Kikou Dancougar Nova anime episode 12 online free at https://wcostream.cc anime websites

Watch Noragami Aragoto OVA Episode 2

Watch Devidol! Episode 1

Hub docker: https://hub.docker.com/u/kissanimemx

Buddypress: https://buddypress.org/members/kissanimemx/profile/