(Видео) Новите безбедносни „ѕверови” на руските единици

By

Рускиот претседател, Владимир Путин лично ги прегледал оклопните возила кои ќе ги користат специјалните единици во земјата.

Димитриј Песков, портпаролот на Кремљ, рече дека на Путин му се презентирани возилата откако нив ги разгледале од Федералната служба за безбедност.

Тој не сакаше да изјави за кои возила се работи, иако е очигледно дека станува збор за возила Викинг и Фалкатус.

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Time Bokan 2000: Kaitou Kiramekiman anime episode 1 online free at https://animekisa.in watch anime online

Watch anime online for free at AnimeTV the god of high school animetv

AniWatch: Saber Rider and the Star Sheriffs (Dub) anime episode 52 online free at https://aniwatch.pro dubbed anime

https://animeflv.uk online anime

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanime-official/home

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/408671