(Видео) Објавен првиот трејлер за „Јужен ветер: Забрзување“

By

Речиси две и пол години по премиерата на српскиот филм „Јужен ветер“, продуцентите го објавија првиот трејлер од неговото продолжение, филмот наречен „Јужен ветер: Забрзување“. Засега не е познат датумот на премиерата на филмот, но се очекува таа да се случи на есен.

Главните улоги во новиот филм ги играат Милош Биковиќ, Миодраг Радоњиќ, Јована Стојиjковиќ, Предраг Мики Манојловиќ, Александар Берчек, Лука Грбиќ, Маријан Валев, Захари Бахаров и други. Режисер на филмот е Милош Аврамовиќ.

Ќе ви се допадне

Watch Higurashi: When They Cry – Gou Episode 1 at website https://animeplanet.cc anime planet tv

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 30 day trial