(Видео) Охридските нуркачи трет пат запалија василичарски оган во езерото

By

Членовите на нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид трета година по ред запалија василичарски оган во водите на Охридското Езеро. Тие на свој начин на православните христијани им ги честитаа Стара нова година и Василица, но и претстојните празници Богојавленије Водици и Св. Јован Крстител.

dobivaj vesti na viber

Нуркачите од клубот „Амфора“ се познати и по тоа што секоја година кај музејот на вода китат елка на дното на Охридското Езеро за Нова година.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

SK8 the Infinity (Dub)

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 494

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime stream Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

tải go88