(ВИДЕО) Ова не се гледа често – Туристите на грчките плажи во ШОК од тоа што го видоа во морето

By

Видеото е направено околу средината на јули оваа година , кога делфин бил забележан како залутал на плажа полна туристи во Скопелос, Грција.

dobivaj vesti na viber

За среќа,овојпат не го искористија за сликање, туку го насочија кон отворено море.

Погледнете го сето тоа во горното видео:

Ќе ви се допадне