(ВИДЕО) Овој град бил под вода 25 години, а еве како изгледа денеска

By

Вила Лагуна де Епециен е старо туристичко место во близина на Буенос Аирес. 25 години овој град бил под вода. Но, пред да го проголта водата, истиот бил населен со околу 5000 луѓе, а луѓето од околните градови доаѓале тука на одмор.

Во 1985 година, браната попуштила, и водата го потопила градот. Луѓето се качувале на крововите од своите куќи, со надеж дека водата ќе се спушти, но тоа не се случило.

Сите жители, освен еден човек, го напуштиле градот. Тој остана да живее во куќата од камен. Во 2009 година водата почнала полеста да се повлекува, а вака изгледаат остатоците од некогашното туристички место.

 

Ќе ви се допадне

4Anime: Masuda Kousuke Gekijou Gag Manga Biyori 3 anime episode 12 online free at https://4anime.biz dubbed anime

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://animedao.nl: Watch Ikkitousen: Xtreme Xecutor Specials animedao Episode 6 animedao tv kissanime

KissAnime: Bubblegum Crisis (Dub) anime episode 8 online free at https://kissanime.mx anime sites

Rctech: https://www.rctech.net/forum/members/kissanimemx-253959.html

Danluat thuvienphapluat: https://danluat.thuvienphapluat.vn/thanh-vien/animefreakws