(Видео) Песочна бура во Сирија им ги замрси конците на терористите

By

На истокот на Сирија, во близина на реката Еуфрат, голема песочна бура ги спречи тамошните борби.

Песочната бура го погоди местото кое се наоѓа под контрола на терористите на Исламската држава, што дополнително ги спречи во намерата да почнат со поголем напад на положбите на сириската војска во долината Еуфрат.

Псочните бури во овој дел на Сирија, не се ретка појава и веќе неколку пати служат во тактичките цели или прекините на нападите на силите на Исламската држава и сириската војска.

 

Ќе ви се допадне

Dragon Ball Z Episode 291 at ANIMEFLIX animeflix website

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 10 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime kissanime