(ВИДЕО) Планетата полуде по ова неодоливо момче со Даунов синдром – Распали со хитот на Витни Хјустон

Неговото видео веќе има 19 милиони прегледи…

Дејн Милер има девет години и е со Даунов синдром, кој воопшто не го спречи да стане вистинска интернет ѕвезда со своето изведување на песната од Витни Хјустон „I have Nothing“, на задното седиште на родителската кола.

Овој преслатко русокосо момче од Тексас толку се внесе во песната, која е со сите карактеристични гестикулации ја пееше на цел глас, да само по неколку дена, откако снимката беше закачена на Јутјуб, ги освои срцата на милион луѓе.
Слушнете го видеото кое веќе собра преку 19 милиони прегледи:

Инаку, семејството на Дејн е запрепастено со изненадувачкиот талент на нивниот син, за кого велат дека отсекогаш сакал да пее.

 

Scroll to Top