(ВИДЕО) Путин, плива, нурка, лови по леденото сибирско езеро – Објавен документарецот

By
Својата авантура ја забележал со „GoPro“ камера, а таа снимка сега е објавена, заедно со останатите видео-клипови и фотографии, вклучувајќи ги и оние направените со дрон.Рускиот претседател Владимир Путин, првите три дена во август ги мина на годишен одмор во Тива во Јужен Сибир, но подоцна го продолжи својот пат кон Благовешченск.

dobivaj vesti na viber

На фотките можеше да се забележи како Путин се сонча, лови риба, плива, нурка и шета. Покрај риболовот, на планинските езера на Јужен Сибир, и шетањата по прекрасната густа сибирска шума, Путин мина и два часа во подводно нуркање.

Во текот на краткиот одмор, на Путин друштво му правеа и министерот за одбраната Сергеј Шојгун, претседателот на Република Какасија Виктор Зимин и градоначалникот на Тива Шолбан Кара-ул.

Иако веќе ги објавија фотките од овој активен одмор на Путин, сега е објавен и цел документарец каде може да се види како еден од најмоќните луѓе на планеитата ужива во текот на трите слободни дена.

Погледнете го видеото:

 

 

Ќе ви се допадне