(ВИДЕО) Русите заедно со Путин го соборија светскиот рекорд

By
На истото место се најдоа и професионални боксери но и аматери.Русите го соборија светскиот рекод во бокс. Околу 3000 боксери се собраа на Црвениот плоштад во Москва.На истото место се најдоа и професионални боксери, но и аматери, кои заедно вежбаа, пренесува Вокатив.

Церемонијата ја предводеа Николај Валуев и Наталија Рогозина, рускиот светски шампион во бокс.

Рускиот претседател Владимир Путин им честиташе на своите учесници и напомена колку е важно да се води здрав и активен живот.

Рекордот е соборен на рускиот Ден на боксот, кој се рангира како еден од најважните спортски настани во земјата.

Погледнете го видеото:

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Attack on Titan Season 3 (Dub)

dubbed anime AnimeFreak Attack on Titan Season 2

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 13