(ВИДЕО) Се се тресеше и се рушеше – Страшно видео од земјотресот од 6,7

By

Две лица загинаа, а најмалку 120 се повредени во силен земјотрес што ги погоди грчките острови во југоисточниот дел на Егејското Море.

dobivaj vesti na viber

Неименуван претставник на болницата на островот Кос наведе дека две странски лица се загинати при удар со камења од стара зграда, што се урнала во земјотресот. Градоначалникот на Кос Јоргос Киритас потврди дека загинатите се странци.

Земјотресот бил со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала, соопшти Американскиот геофизички институт, додека Опсерваторијата во Атина наведе дека тој бил со јачина од шест степени, а други грчки преставници тврдат оти неговиот интензитет бил со 6,5 степени според Рихтер.

Погледнете го драматичниот момент за време на потресот:

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

free anime AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub)

anime heaven au Horimiya (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 Episode 24

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88