(Видео) Се закачија Игуаин и Давид Луиз на тренинг во Баку

By

Англиските медиуми објавија снимка од тепачката на двајцата фудбалери на Челзи, Давид Луиз и Гонзало Игуаин. Новинарите пишуваат дека за време на тренингот Луиз го удрил својот соиграч со лакт.

Засега не е позната причината за конфликтот меѓу двајцата фудбалери, но медиуми пишуваат дека во таборот на „сините“ владее тотално распад.

Непријатната ситуација се случува пред големото финале во Лига Европа кое ќе се игра денес на Олимпискиот стадион во Баку меѓу Челзи и Арсенал.

Ќе ви се допадне