(ВИДЕО) Секси ѓубретарка – Закачи фотки на Фејс и стана интернет сензација

Згодната Бразилка со својот изглед привлекува голем број на луѓе. Таа на Фејсбук редовно постира слики со кои многу брзо собра неколку илјади лајкови.Бразилката од Рио де Жанеиро, Рита Матос (23), која работи во градското комунално претпријатие за животна средина, како ѓубретарка, стана вистинска интернет сензација и многу популарна во својата земја.

Причина за тоа се нејзините нови фотки кои ги закачи на социјалнтие мрежи.

Згодната Рита со ссвојот изглед привлече голем број на луѓе. Таа на Фејсбук редовно поставува слики со кои многу брзо собра неколку илјади лајкови.

Рита вели дека секој ден станува околу пет часот утрината, и оди да работи како ѓубретар.

 

 

Foto: Facebook/Rita Mattos

„Луѓето се изненадени кога ќе видат како убава девојка работи како ѓубретарка. Доста од нив ми рекоа дека можам да најдам подобра работа“, вели Рита и додаде дека на неа работата која ја работи и е потребна.

Foto: Facebook/Rita Mattos

„Горда сум на мојата работа. Покрај тоа што напорно работам, има и доста забавни моменти. Така, работата ми помага да бидам во добра форма“, изјави тетовираната Бразилка.

Foto: Facebook/Rita Mattos

Сепак, таа вели дека нејзината популарност ја стекнала на социјалните мрежи, и почнала да добива понуди да стане модел.

Foto: Facebook/Rita Mattos

„Би сакала да го искористам публицитетот кој го имам и да се пробам како модел“, изјави Рита на крајот.

Погледнете го видеото:

 

Scroll to Top