(ВИДЕО) Што прави Путин кога истура дожд?

By

На церемонијата за одбележување на почетокот на големата патриотска војна во Русија почнува пороен дожд, а претседателот Владимир Путин треба да положи венец на спомен обележјето.

dobivaj vesti na viber

Ќе ви се допадне