(Видео) Снимил песочна бура во Сирија, слична како на Марс

By

Песочните бури обично се смртоносни и разорувачки, но како и многу други се опасни конвулзии на природата и можат да бидат воодушевувачки и преубави.

Песочната бура на видеото е снимена во близина на сирискиот град Дејр ел Зора. Неверојатно фасцинантна и истовремено застрашувачка. Многу потсетува на снимките кои НАСА ги има направено од Црвената планета, Марс.

 

Ќе ви се допадне