(Видео) Со петстотини вистински заби направила портрет од Путин

By

Со петстотини вистински заби, уметничката Евгенија Хајбулина направила портрет од рускиот претседател Владимир Путин. Таа рече дека инспирација добила од неговите политички говори, а забите ги добила од локален стоматолог.

„Добив инспирација кога зборуваше за мешањето на другите земји во територијата на Русија и кога кажа дека ќе им ги искршел забите на секој кој сака да гризе од нејзината територија“, рече Евгенија.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreak one piece. Ghost Talker's Daydream Episode 4

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Taro the Dragon Boy (Dub) (https://aniwatch.pro/m/0vmn) Episode Full

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Mahou Sensei Negima!: Mou Hitotsu no Sekai Episode 4