(ВИДЕО) Стави сапун на веѓите и го реши најголемиот проблем на жените

By

Се чини дека веѓите се многу важни во светот на модата и убавината.

Инстаграм е преполн со трикови и видеа кои покажуваат како да ги средите, а еве еден интересен начин.

Најновиот трик за совршени веѓи е многу едноставен и се што ви треба е сапун.

Сапунот е вистински „крал„ кога се рабуоти за густи веѓи.

Земете четка за исцртување на веѓите и втријте ја во сапунот за да земете малку од пената.

Нанесете ја пената на веѓите, со кратки потези движете ја во насока во која сакате да стојат веѓите.

Погледнете како тоа го прави оваа блогерка:

Ќе ви се допадне

AnimeFreak anime: Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

WCOStream wcostream cartoons: Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 10