(ВИДЕО) Ставија коза во кафезот на гладниот тигар – ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ!

By

Во еден руски парк во кафезот на тигарот беше уфрлена коза, како храна за гладниот тигар.

Но, она што никој не го очекуваше, е дека тие создадоа посебена врска во 2015 година, и до ден денешен живеат заевно во единствена заедница.

 

Тигарот Усури и козата Тор, живеат во хармонија и не си сметаат еден на друг.

 

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream hunter x hunter: Your Lie in April Episode 22

ANIMEFLIX animeflix plunderer: Attack on Titan Final Season (https://animeflix.nl/m/MOMm) Episode 16