(Видео) Стотици без маски на журка во ноќен клуб во Струмица

By

На социјалните мрежи се појавија видеа и фотографии од забави во струмички ноќен клуб каде присуствуваат голем број на луѓе без маски и кој не ги почитувале  здравствените прописи, до толку како коронавирусот воопшто и да не постои. Фолк пејачот Ѓоко Јовиќ пеел за гостите.Од Пазарниот инспекторат велат дека во петокот извршиле контрола во овој клуб и биле регистрирани неправилности, по што направен е записник и ќе биде поднесена кривична пријава.

dobivaj vesti na viber

Викендов во клубот „Аватар“ се одржуваа концерти на кои, според фотографиите објавени на социјалните мрежи, ниту еден од присутните не носи маски.

Ќе ви се допадне

sunwin apk game sunwin sunwin.apk mới nhất

tải sunwin tải sunwin game sunwin

sunwin

sunwin

sunwin apk sunwin club game sunwin