(ВИДЕО) СТРАШНО! – Муслимани ги фрлаат бебињата од кровот на џамијата

By
Ова традиција е стара повеќе векови, но е забранета од 2011 година.

dobivaj vesti na viber

Во поедини делови на Индија, и понатаму постои бизарен ритуал каде бебињата се фрлаат од крововите на џамијата.

Верскиот водач на муслимани го фрла детето од 10 метри висина, а нив доле ги дочекуваат група на мажи кои бебињата ги фаќаат со помош на ќебиња.

Целиот овој ритуал се изведува поради тоа што, на овој начин се верува дека децата ќе имаат среќа низ животот.

Оваа традиција е стара повеќе векови, но е забранета од 2011 година.

Но, во некои краишта, и понатаму се изведува оваа илегална церемонија.

Погледнете го видеото:

 

Ќе ви се допадне

stream anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

anime website Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 4

anime sites AnimeFreak DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeFreak DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 16

Gintama Episode 193

tải go88