(Видео) Уапсена девојката која си го фрли бебето во контејнер

By

Алексик Авил, 18-годишна девојка од Ново Мексико, е уапсена откако била снимена како го фрла своето бебе во контејнер. Камерите ја снимиле во градот Хобс. Таа стигнала со автомобил, а   бебето ѝ било завиткано во црна ќеса.

dobivaj vesti na viber

Шест часа подоцна, тројца луѓе го пронашле бебето, кое, за среќа, сè уште било живо. Тие веднаш го однеле во болница. Против Вил е подигнато обвинение за обид за убиство и занемерување на детето.

Од полицијата пренесоа дека таа го признала делото.

„Бев шокирана кога го видов видеото. Не можам да спијам со ноќи знаејќи дека така некој може да фрли бебе. Кој може да стори такво нешто. Тоа е зло“, рече сопственикот на продавницата на која се наоѓале камерите кои ја снимиле Авил.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Naruto: Shippuden (Dub)

Boruto: Naruto Next Generations

anime online AnimeFreak SK8 the Infinity (Dub)

anime online Attack on Titan Final Season (Dub)

tải go88