(Видео) Украл автомобил од црква, па го удри гром додека и бегал на полицијата

By

Русин кој украл автомобил од црква во Санкт Петербург во Русија, бегајќи и на полицијата бил погоден од гром среде автопат. Видеото било снимено од камерата на еден случаен возач кој се нашол на местото на несреќата.

dobivaj vesti na viber

Крадецот со голема брзина ги престигнувал возилата кои ќе му наишле на патот. Во моментите кога го погодил громот, настанала експлозија, а големи делови од возилото се разлетале по патот.

Дел од оние кои ја виделе снимката коментирале дека крадецот го снашла божја казна за злосторот кој го сторил во дворот на црквата.

Ќе ви се допадне