(ВИДЕО) Вака постапуваат со вашиот багаж на аеродром – Еве зошто куферите ви се изгребани или се губат

By
После ваков однесуваше следеа откази.

Ако некогаш сте се прашале како персоналот на аеродром, се однесува кон вашиот багаж, додека го внесува во авионот или го изнесува истиот, оваа снимка е најдобар одговор на тоа прашање.

Видеото е направено на аеродромот на Флорида и на него јасно се гледа како персоналот го фрла багажот, не грижејќи се притоа дека нешто ќе скрши. Два часа по објавувањето на снимката мажите се отпуштени.

„Безбедноста, сигурноста, и одличната услуга на нашите муштерии е нашата мисија на Меѓународниот аеродром Орландо, а овој инцидент не е пример на ниво кое се трудиме да го одржиме. Вработените добија отказ“, пишуваше во соопштението на управата на аеродромот.

Погледнете на снимката како тоа изгледаше:

 

Ќе ви се допадне

Watch Legend of Exorcism Episode 13

Website https://animebee.to: Watch Sengoku Basara: Samurai Kings 2 animebee Episode 12 watch anime

TwistMoe: Radiant Season 2 anime episode 21 online free at https://twistmoe.net anime online

Watch Sorcerer Hunters (Dub) Episode 26

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/gogoanimelol/

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimebe