(Видео) Вратете ѝ ја белата боја на облеката со „аспирин“

By

На сите ни се случило белата облека да ја промени бојата по перењето. Едно перење во машината со погрешна облека може да направи белата облека да стане сива или модра. Не очајувајте, доколку ви се случи која било бела облека по перењето во машина да ја промени облеката, има едноставно решение.

Спасот се таблетите со ацетисална киселина, односно „аспиринот“! Постапката е доста едноставна: две таблети од 500 милиграми апсирин растворете ги во леген во кој претходно сте сипале 7-8 литри топла вода, па потопете ја облеката и оставете ја преку ноќ. Резултатите ќе бидат видливи веднаш.

Ќе ви се допадне

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Schoolgirl Strikers: Animation Channel (https://animedao.nl/m/qbDv) Episode 13

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Samurai Shodown The Motion Picture Episode Full

Watch anime online for free at AnimeBee anime online. Watch Detective Conan OVA 07: A Challenge from Agasa! Agasa vs. Conan and the Detective Boys Episode Full

KissAnime Edublogs: https://kissanimemx.edublogs.org/