(Видео) Вратете ѝ ја белата боја на облеката со „аспирин“

By

На сите ни се случило белата облека да ја промени бојата по перењето. Едно перење во машината со погрешна облека може да направи белата облека да стане сива или модра. Не очајувајте, доколку ви се случи која било бела облека по перењето во машина да ја промени облеката, има едноставно решение.

Спасот се таблетите со ацетисална киселина, односно „аспиринот“! Постапката е доста едноставна: две таблети од 500 милиграми апсирин растворете ги во леген во кој претходно сте сипале 7-8 литри топла вода, па потопете ја облеката и оставете ја преку ноќ. Резултатите ќе бидат видливи веднаш.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflix.nl: Watch Plastic Little (Dub) animeflix Episode Full animeflix ponyo

AnimeBee: Consultation Room anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime dub

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Great Teacher Onizuka (https://gogoanime.be/m/J6y) Episode 43

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol

Sonongnghiep hochiminhcity: http://www.sonongnghiep.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopyDB/DispForm.aspx?ID=5175