(Видео) Зоолог се обидува да ги спаси лавовите во Јужна Африка

By

Јужноафриканскиот зоолог Кевин Ричардсон со децении се занимава со истражување на големите мачки од Јужна Африка што живеат во савана.

Кевин веќе подолг период се обидува да му покаже на светот со какви проблеми со соочуваат животните во Јужна Африка.

Кевин има воспоставено близок и пријателски контакт со лавовите и лавиците и секое негово доаѓање во контакт со овие опасни животни завршува со пријателска прегратка.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak animefreak dragon ball: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 6 (https://animefreak.ws/m/JJJK/ep-6)

AniWatch aniwatch: Attack on Titan (Dub) (https://aniwatch.pro/m/PGpJ) Episode 25