Владимир Путин го слави 68. родеднен

By

Претседателот на Русија, Владимир Путин, денеска го слави 68. роденден. Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков, изјавил дека рускиот претседател денеска ќе биде на своето работно место.

Путин се занимава со внатрешните работи и ќе има неколку меѓународни телефонски разговори. Ќе има повеќе од десет телефонски разговори. Остатокот од денот, според традицијата, ќе го помине со семејството и пријателите.

Ќе ви се допадне

Ookami Shoujo to Kuro Ouji: Gishinanki – Happening Kiss Episode Full

GoGoAnime: Ze Tian Ji 4th Season anime episode 12 online free at https://gogoanime.be weathering with you gogoanime

AnimeKisa: Natural History anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime dub

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Snupps: https://www.snupps.com/animefreakws

Yolotheme: https://yolotheme.com/forums/users/gogoanimelol/