Во контејнер нашол вредни уметнички дела од 17. век

By

Вредни уметнички дела насликани на платно, стари 350 години, биле пронајдени во контејнер на паркинг во близина на Нирнберг. Лицето кое ги нашло им ги предало на полицијата во Келн.

dobivaj vesti na viber

„Првите проценки на експертите биле дека двете слили веројатно се оригинални“, откриле истражителите.

Една од сликите е на Саумел ван Хогстратен, холандски сликар од 17. век, кој бил ученик на Рембрант. Втората слика најверојатно е на италијанскиот сликар Пјетра Белотија, исто од 17. век. Властите се обидуваат да утврдат како двете уметнички дела се нашле во ѓубрето.

Полицијата ги објавила сликите на интернет и побарала информации за тоа како истите се нашле во контејнерите.

Ќе ви се допадне

kéo tài xỉu go88 Link Vào Tải Game GO88 Không Bị Nhà Mạng Chặn kết quả go88

mở khoá tài khoản sunwin sunwin bịp như thế nào cách nạp tiền sunwin