Во сообраќајна несреќа загина млада американска пејачка

Во сообраќајна несреќа загина младата американска пејачка Емани Џонсон. Таа загина на 23- годишна возраст, а тажната вест ја соопшти нејзината пријателка, пејачката Данизла Бреголи, позната и како Bhad Bhabie.

„Не знам што да кажам. Ова ми изгледа нереално. Со тебе го минував речиси секој ден. Ме научи на многу работи. Ти си ми инспирација за многу работи. Толку ќе ми недостигаш. Ми беше како постара сестра“, рече Бреголи.

Од пејачката се простија семејството и многубројни нејзини пријатели и колеги. Џонсон минатата година го објави својот дебитански албум со името The Color Red. Засега деталите од несреќата не се познати.

Scroll to Top