Воз во Индија прегази 16 лица кои спиеле на пругите

By

Индиски воз прегази работници мигранти кои спиеле на пругите, при што загинале најмалку 16 лица кои наводно биле на пат кон своите села, соопшти Министерството за железниците во земјата.

Десетици илјади луѓе тргнале кон своите домови од големите индиски градови, откако ги загубија своите работни места поради карантинот.

Возачот се обидел да го запре товарниот воз кога ги здогледал работниците, изјави министерот за железницата, Пјуш Гојал, додавајќи дека наредил истрага.

Целиот јавен превоз е стопиран поради карантинот, така што работниците мигранти кои одеа дома честопати мораа да патуваат долго.

Владата го продолжи карантинот до 17 мај.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX: Little Busters! EX (Dub) anime episode 8 online free at https://animeflix.nl animeflix dragon ball super

Website https://animedao.nl: Watch Vandread (Dub) animedao Episode 13 tower of god animedao

Website https://aniwatch.pro: Watch Kurayami Santa aniwatch Episode 13 free anime

KissAnime: Jinki: Extend anime episode Full online free at https://kissanime.mx paradise kiss anime

Zeef: https://zeef.com/profile/animefreak

Topsitenet: https://topsitenet.com/profile/animeflixnl/607089/