(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Му пукна раката за време додека дигаше тегови

By
Карапетијан инаку е европски шампион, но минатата година во Рио дожвеа страшен пех.

Ерменскиот натпреварувач Анданик Карапетијан, доживеа пред година дена ужасна повреда по натпреварувањето на Олимписките игри во Рио.

Имено, на него зглобот на раката му попушти кога подигна 195 килограми, над главата и доживеа тешка скршеница, па со болниот врисок во солзите го напушти боралиштето.

Карапетијан инаку е европски шампион, но во Рио имаше страшен пех и не можеше да го заврши натпреварувањето.

Погледнете го видеото:

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao boku no hero academia animedao: Watch Black Clover (Dub) Episode 111

AnimeHeaven animehaven: High-Rise Invasion Episode 12