(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) СМРТ НА ЖИЧАРА – Тинејџерка и помагаше на девојче да се спушти од зградата па ИЗГУБИ РАМНОТЕЖА

By

Адита Санги (16) седеше на работ на шестокатницата и им помагаше на останатите ученици да ги прицврстат безбедностните појаси, пред да се спуштат, кога наеднаш изгуби рамнотежа и падна.

dobivaj vesti na viber

Таткото на младата Адита, инаку инструкот од колеџот, ја водеше вежбата, која се одржуваше во рамките на активностите на Меѓународниот колеџ за девојки во индискиот град Џајпур, пишува Дејли Мејл.

 

Адита беше пренесена во болница со тешки повреди на главата, но набрзо ја изгуби битката за живот и им подлегна на повредите.

Aditi

Колешката на настрадатаната девојка изјави дека Адита била многу талентирана, и дека и нејзе ја обучувала за тој вид на активности на колеџот.

„Неколку ученици изјавија дека трагедијата можела да биде избегната, доколку постоеле подобри мерки за безбедноста, како безбедносна мрежа“, наведе ученичката Муксан Агравал.

Докторката од колеџот, Раки Гупта, одби да обвини некој за трагедијата. Вели дека тоа беше едноставно несреќа, а во време на несреќата, Адита дури не ни требало да биде како дел од целиот настан.

 

Ќе ви се допадне

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Attack on Titan Season 3

AnimeDao My Hero Academia Season 2

watch anime free AnimeDao Bleach

anime to watch The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

watch subbed anime Kiss x Sis (TV)

tải go88