(Вознемирувачко видео) Трагичен настан снимен во спот на Еквадор

By

Додека раперот од Еквадор Дој Ден снимал спот на една атрактивна локација во близина на водопад, се случила голема трагедија.

Карлос Понтун, кој допатувал во Еквадор со група туристи, одлучил да скокне во водопадите Лагуна Салто де Оро.

Mirar atrás no es malo, regresar atrás eso es malo 💯💡🆗

A post shared by Don Day 🇪🇨💎 (@diamantedonday) on

Додека Диего Алварез, вистинското име на Дон Деј, го снимал спотот за новата песна, камерата ги уловила последните моменти од животот на Карлос.

Дон бил свртен со грб и не го забележал трагичниот настан. Неговите соработници можеле да го видат човекот како паѓа во водата.

Сите побрзале да го спасат, но било предоцна.

 

 

Ќе ви се допадне