(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Жена ја сними смртта на својот сопруг!

За неговата смрт обвинети се управувачот на глисерот, и еден од вработените кои помагаше на парасејлингот.

dobivaj vesti na viber

Истакнатиот австралиски бизнисмен, Роџер Џон Хаси, настрада за време на падот во текот на парасејлингот на Тајланд, а моментот на несреќата го сними неговата сопруга со камера од плажата, пишува Дејли Мејл.

Само неколку моменти откако падобранот беше подигнат во воздух, 70 годишниот бизнисмен падна ов висина од 30 метри право во плиткото.

Овој вознемирувачки момент, го виде неговата сопруга, како и десетина луѓе кои тогаш се најдоа на плажата.

Хаси веднаш бил пренесен во болница, но набрзо беше констатирана смрт, пишува Дејли Мејл.

Роџер и неговата жена престојуваа на Тајланд на одмор.

Од полицијата соопштуваат дека истрагата уште трае. Телото е испратено на обдукција за да се утврди дали настрадал среде давењето или падот.

Видеото погледнете го овде:

 

 

Scroll to Top