За првпат Тајмс сквер ќе биде затворен за Нова година

By

Властите во Њујорк објавија дека Тајмс Сквер ќе биде затворен за Нова година поради опасноста од ширење на коронавирусот. Забавите и настапите во живо ќе бидат виртуелни и ќе можат да се гледаат само преку интернет и телевизија, објави „Гардијан“.

Улиците во Њујорк ќе останат празни за првпат од 1904 година. Но, Њујорк не е единствениот град чии улици ќе останат празни, пишува „Гардијан“. Повеќето градови во САД ги забранија јавните собирања, а откажан е и новогодишниот традиционален огномет во Лас Вегас.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animebee.to: Watch Touhou Niji Sousaku Doujin Anime: Musou Kakyou animebee Episode 3 animebee

AnimeFreak: Mahou Sensei Negima! Movie: Anime Final anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime freaks website

Fena: Pirate Princess (Dub) Episode 4

TwistMoe: Wake Up, Girls! New Chapter anime episode 13 online free at https://twistmoe.net twist moe

8tracks: https://8tracks.com/gogoanimelol

Issuu: https://issuu.com/kissanimemx