Згодна плавуша ја крена температурата на „Филип Втори“ арената

Жешко е на трибините на „Филип Втори“ арената каде за неполни 15 минути ќе почне мега пресметката од европскиот Суперкуп.

Трибините на нашата најголема фудбалска арена во земјава се веќе исполнети до последното место.

Атмосферата е прекрасна, се е подготвено за вечерашниот спектакл во Скопје, за дуелот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, а ние издвоивме што ги примами очите на повеќето на трибините…

(ФОТО/Кочо Сотировски/24фудбал)

Scroll to Top