Златко двојно слави: Вардар му донесе голема добивка!

By

Двојна радост вечерва имаше големиот вардаров навивач Златко Богески. Секако немерлива е радоста за пласманот на Вардар во групната фаза од Лигата на Европа, но огромна е радоста и за обложувачката добивка со која само ја потврди љубовта кон црвено-црните бои.

dobivaj vesti na viber

„Пресреќен сум најпрво што Вардар ќе игра во Лигата на Европа, но секако сакам да му се заблагодарам и на Никола Глигоров што ми овозможи двојна радост. Кој си знае, си знае. Напред Вардаре!“ – вели Златко за ЕКИПА, дополнувајќи и на следните европски натпревари секогаш ќе игра на Вардар!

Ќе ви се допадне

https://tai.go88.is/

sunwin cổng game quốc tế