Фурнаринки готови за 5 минути

Потребни состојки: 

Готово тесто за пица
маргарин или масло за готвење
сол
оригано
зачини по вкус

Начин на подготовка:

Готовото тесто за пица оставете го да се одмрзне. Исечете го на ленти. Премачкајте го од двете страни со маргарин или масло за готвење. Одозгора наросете ги зачините. Ставете го во тава и печете во загреана рерна.

Забелешка:

По вкус врз фурнаринките ставете кашкавал.

Scroll to Top