Кремасти шницли во сос од сирење

By

Потребни состојки:

dobivaj vesti na viber
  • 4 шницли од бело пилешко месо
  • 10 шампињони
  • 40 гр путер
  • 3 кутлачи супа од зеленчук
  • 5 листови тост сирење
  • 50 гр пармезан
  • малку бибер

Начин на подготовка:

Растопете путер во тава, па ставете ги шницлите и добро пропржете ги од двете страни.  Налијте со супа и гответе додека течноста не испари до половина. Додајте сирење, пармезан и на тивок оган вртете ги шницлите додека не се формира крем од сирење. Ставете бибер за вкус и послужете ги.

Ќе ви се допадне