Чизкејк со лешници

By

Потребни состојки:

250 мл шлаг
180 г чоколаден крем
220 гр маскарпоне сирење
три лажици стопен путер
250 гр бисквити со чоколадо
100 гр чоколадо
100 гр лешници

Начин на подготовка:

Бисквитот измелете го, измешајте го со растопен путер и наредете го на дното од тркалезна форма за торта. Измешајте сирење и чоколаден крем, и кога ќе добиете мазна смеса, додадете шлаг. Истурете го филот врз кората, израмнете, покријте со фолија и ставете го во фрижидер најмалку два часа. Растопете го чоколадото, па додајте ги лешниците. Истурете ја оваа смеса врз чизкејкот и оставете да се излади уште малку. Послужете го колачот со кафе.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Website https://animebee.to: Watch Gad Guard (Dub) animebee Episode 26 online anime

Gintama°: Umai-mono wa Atomawashi ni Suru to Yokodorisareru kara Yappari Saki ni Kue (https://animekisa.in/m/BaVp) Episode Full

Sarazanmai (Dub) Episode 11

Forums iis: https://forums.iis.net/members/animefreakws.aspx

Cycling74: https://cycling74.com/author/60e7b942a87778412f9b1c5b