ХРАНА

Чорба од тиква: Рецепт за кремасто јадење кое ќе ве загрее во студените есенски денови

Без разлика дали се во сезона или не, чорбата од тиква добро доаѓа во секоја сезона. Ви претставуваме едноставен и брз рецепт за кремаста чорба …

Чорба од тиква: Рецепт за кремасто јадење кое ќе ве загрее во студените есенски денови Прочитај повеќе »

Здрава „бомба“: пробајте го ова убаво смути со мандарини

Ова смути има освежителен вкус, а неговите состојки му обезбедуваат на телото многу корисни материи кои не штитат од сезонски инфекции. Пробајте го овој рецепт, …

Здрава „бомба“: пробајте го ова убаво смути со мандарини Прочитај повеќе »

Супата дава сила за цел ден: Два рецепта од Далечниот исток кои можете да ги адаптирате по свој вкус

Чинија супа за појадок заситува, утешна е и здрава – и ќе имате чувство на ситост до ручек. Ако сакате овесна каша за појадок, размислете …

Супата дава сила за цел ден: Два рецепта од Далечниот исток кои можете да ги адаптирате по свој вкус Прочитај повеќе »

Идеја за ручек: Пилешки батаци во сос од бело вино и путер

Ако сте тенки со време, ова не е рецептот кој сакате да го подготвите за најблиските. Но, ако навистина сакате да подготвите ручек како во …

Идеја за ручек: Пилешки батаци во сос од бело вино и путер Прочитај повеќе »

Домашен чоколаден еклер за сите љубители на благо

Еклерите се типичен француски колач познат ширум светот. Дури и ако никогаш не сте го јаделе овој десерт, сигурно сте запознаени со вкусот. Свиленкаиот фил помеѓу …

Домашен чоколаден еклер за сите љубители на благо Прочитај повеќе »

Scroll to Top