Чоколаден чизкејк

By

Никогаш поедноставен чоколаден чизкејк.

За подготовка на овој колач потребни се 15 минути.

Состојки:

  • 200 гр пченкарни снегулки
  • 600 гр нутела
  • 300 гр крем сирење

Подготовка:

Измешајте пченкарни снегулки со 200 гр намаз. Снегулките можете да ги оставите цели или да ги иситните во блендер.

Во калап распоредете ја смесата и добро притиснете. Крем сирењето добро разматете го, па ставете го остатокот од намазот. Соединете. Ставете фил преку кората. Покријте со проѕирна фолија и ставете во замрзнувач преку ноќ.

 

Извадете половина час пред сервирање и украсете по желба.

Ќе ви се допадне

Watch Wakfu (Dub) Episode 65

AnimeFreak: Aria the Natural: Sono Futatabi Deaeru Kiseki ni... anime episode Full online free at https://animefreak.ws watch anime dub

Seikimatsu★Darling (https://animedao.nl/m/W48P) Episode Full

Gakuen Handsome The Animation Episode Full

Issuu: https://issuu.com/gogoanimebe

Docs google: https://docs.google.com/document/d/1lvCR6cw2GHAvzRSx4rmagWF9kmgvnj7OAYsACFBvsFc