Чоколадни бомбици со рум

By

Потребни состојки:

200 гр путер
100 гр шеќер во прав
40 гр какао во прав
350 гр мелени бисквити
100 мл млеко
1 лажица рум
5 лажици масло
200 гр млечно чоколадо

Начин на подготовка:

Изматете го путерот во длабок сад, додадете го шеќерот во прав, какаото, мелените бисквити, млекото, румот, сè добро измешајте и формирајте топчиња. Растопете го чоколадото со пет лажици масло во тенџере на тивок оган. Потопете ги бомбиците во чоколадото и оставете ги на плех да се стегнат, па послужете ги.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Big Wars Episode Full

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Ghost Slayers Ayashi: Inferno (https://animefreak.ws/m/Eebb) Episode 5

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Fortune Arterial: Akai Yakusoku (https://4anime.biz/m/xMb) Episode 12