Домашен сладолед од ф’стаци

By

За овој сладолед велат дека е омилен десерт на Владимир Путин.

Потребни состојки:

3 жолчки
500 мл слатка павлака
125 гр ф%стаци без лушпа
75 гр шеќер

Начин на подготовка:

Во блендер соединете 35 гр шеќер со ф’стаците. Остатокот од шеќерот разматете го со жолчките и гответе на пареа неколку минути. Слатката павлака и смесата од ф’стаци гответе ги на средна температура. Кога ќе зоврие тргнете ги од рингла. Целата смеса соединете ја со подготвениот крем од жолчки, па јајца па вратете на рингла и со мешање направете кремава структура. Садот со сладолед ставете го во сад со студена вода. Кога ќе се излади ставете го во фрижидер неколку часа.

Ќе ви се допадне

Phantom: The Animation (Dub) (https://aniwatch.pro/m/Yp5g) Episode 3

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Watch PriPara (Dub) Episode 12

https://twistmoe.net online anime

Hub docker: https://hub.docker.com/u/gogoanimelol

Wakelet: https://wakelet.com/@gogoanimelol