Еве како да направите лесен вусен десерт

By

Ако сакате благи работи, а внимавате на линијата, овие палачинки ќе ги обожавате.

Се спремаат само од две состојки, не содржат шеќер и вештачки засладувачи, како ни брашно, ни млечни производи.

Еве како да ги направите:

-1 зрела банана

-2 јајца

На почеток со виљушка испасирајте ја бананата. Матете ги јајцата, па соединете ги со овошјето. Секако, по желба можете да ставите различни состојки како мед, цимет, бадем, кокос.

Ќе ви се допадне

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 13 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll 30 days free trial 2020

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) Episode 13 at website https://animefreak.ws animefreaks anime