Италијански намаз од лук и путер

By

Подготовка:
Сите состојки се ставаат во блендер и се блендираат се додека состојките не се соединат убаво. Намазот се чува во мала тегличка во фрижидер иако не верувам дека ќе ви издржи повеќе од еден ден.

150 г омекнат путер
1 и половина главица чистен лук
3 полни лажици пармезан
1 лажица павлака
малку сол
сушен магдонос по желба

Ќе ви се допадне

AnimeFreak animefreak latest: Naruto (Dub) (https://animefreak.ws/m/AW3) Episode 220

AniWatch aniwatch.me: Hunter x Hunter (Dub) (https://aniwatch.pro/m/wBRx) Episode 148