Како да направите вкусни ишлери?

By

Ако сте зависник од благо, а посебно ви се допаѓаат ишлерите, може да ги приготвите во домашна атмосфера и да уживате во нивниот неверојатен вкус.

Потребни состојки

За тесто:

140 гр путер

200 гр брашно

70 гр шеќер во прав

1 жолчка

3 лажици какао

За крем

3 јајца

150 гр шеќер

100 гр путер

1 кесичка ванилин шеќер

Подготовка

Го замесувате тестото со брашно, шеќер, какао и жолчка. Истегнете кора и со помош на калап направете мали крукчиња. Наредете ги во плех, претходно посипен со брашно и оставете да се печат 15 минути на 180 степени.

Во меѓувреме во метален сад заматете ги јајцата, шеќерот и ванилата сè додека не добиете кремаста, еднолична смеса. Варете го кремот околу 15 минути сè додека не стане густ. Кога малку ќе се излади додајте го претходно стопениот путер и мешајте додека кремот убаво се излади.

Колачите премачкајте ги со крем и спојте ги како сендвич. Наредете ги врз решетка и полијте ги со чоколадна глазура.

 

Одличнен десерт кој нема да ви одземе повеќе од 1 час за подготовка. Може да го комбинирте со чаша вино или турско кафе во друштво на пријателите или семејството.

Ќе ви се допадне

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Animepahe: Psychic Wars (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc free anime online

Rakugo Tennyo Oyui Episode 12

Website https://animekisa.in: Watch Madan no Ou to Vanadis: Tigre-kun to Vanadi-chu (Dub) animekisa Episode 14 watch animes

Reddit: https://www.reddit.com/user/animeflixnl

Docs google: https://docs.google.com/presentation/d/1rbnFiDlq2PXoXfpLEI5TqdfQnjUziHgQATRmL_0eCfE/edit?usp=sharing