Кремасти тестенини со сирење

By

Макарони со сирење е едноставно јадење од варени тестенини во сос од сирење.

Состојки:

  • 1250 милилитри млеко
  • 400 грама макарони
  • 200 грама рендано сирење

Подготовка:

Во големо тенџере се загрева млекото. Кога ќе почне да врие, се ставаат тестенините и се варат во млекото со повремено мешање, околу 10 минути.

Кога тестенините ќе се сварат, во тенџерето се додава ренданото сирење. Тестенините се мешаат сè додека сирењето не се стопи до крај. Може да се послужат со нарендан пармезан одозгора.

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanime pokemon: Attack on Titan Final Season (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/9BJD) Episode 13

ANIMEFLIX animeflix dr stone: Watch So I'm a Spider, So What? Episode 12 (https://animeflix.nl/m/q5vK/ep-12)