Лепчиња во рерна

By

Лепчињата во рерна може да ги јадете за појадок, како ужинка или за вечера. Се подготвуваат за 15 минути.

Потребни состојки:

8-10 парчиња сув леб
2 јајца
150гр кисела павлака
100гр сирење
по желба сусам и оригано

Начин на подготовка:

Јајцата, павлаката и сирењето изматете ги, па ставете ги преку парчињата со леб. Одозгора ставете сусам и оригано по вкус. Така подготвени, печете ги 10 минути во рерна. Послужете ги топли.

Ќе ви се допадне

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 7 at website https://kissanimeonline.com kissanime jojo

A Silent Voice (https://funimationfree.com/m/aqP0) Episode Full at Funimation funimation fruits basket season 2