Млади компири со павлака

By

Состојки:

млади компири 1 кг
сирење 200 гр
готвење павлака 2 дл
млеко 1 дл
лук 2 чешниња
сол по вкус
бибер по вкус
маслиново масло по потреба

Како да се подготви:

Сварете го компирот кратко во солена вода, исцедете го и ставете го во подмачкан огноотпорен сад. Истурете ги компирите со кисела павлака, млеко, сецкан лук, и сè добро измешајте. Печете 20 минути на 200 степени. Извадете од рерна, посипете со рендано сирење, вратете сѐ во рерна и печете уште неколку минути додека сирењето не се стопи целосно.

Ќе ви се допадне

Website https://animetv.cc: Watch Durarara!! animetv Episode 24 anime tv list

Watch Tattoon Master Episode 2

Website https://animepahe.cc: Watch The Third: Aoi Hitomi no Shoujo animepahe Episode 24 gogoanime

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Uid: http://uid.me/kissanimemx#

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/gogoanimelol/